Pohár konstruktérů 7.12.2014

Pavel Valter - člen týmu 2014
Oldřich Večeřa - člen týmu 2014

Poznámka k soutěži:
Po nesčetných letech čekání se nám náš velký sen konečně splnil a Pohár konstruktérů zavítal do naší obce! Nutno dodat, že to byl boj do posledních chvil. Vítězství nám nakonec připadlo díky vyššímu počtu prvních míst i lepšímu výsledku na I. kole SSPD.
V tabulce jsou zobrazeny nejaktivnější týmy našeho okrsku, které se zúčastnily nejvyššího počtu soutěží a za celou sezonu nastřádaly nejlepší umístění. Celkový součet bodů byl na konci sezony ponížen o nejhorší dosažený výsledek. Nejvíce může být týmu odečteno 15 bodů. Stane se tak v případě, že se některé soutěže nezúčastní.
Sivice 11. května (S)
Při neúčasti jednoho z favoritů soutěže, týmu Mokré, jsme tajně doufali v malý zázrak v podobě umístění v první trojce. Ovšem po zkaženém pokusu ve štafetě jsme náš plán požadovali za nemožný. Oba pokusy požárního útoku jsme však i přes vytrvalý déšť zvládli skvěle, což se nedalo říct o ostatních soupeřích. Díky tomu jsme obsadili výborné druhé místo a navíc předčili oba naše největší konkurenty v boji o Pohár konstruktérů. 1. Viničné Šumice, 2. Kovalovice, 3. Velatice.
Tvarožná 1. června (P)
Historicky nejlepší čas našeho týmu na této soutěži měl drobnou vadu na kráse. Znamenal až celkové třetí místo, přičemž v předchozích letech by se jednalo o jasné vítězství. Dosažený úspěch tak měl lehce hořkou příchuť i přes fakt, že si naši soupeři svým výkonem první dvě místa bezpochyby zasloužili. 1. Tvarožná, 2. Velatice, 3. Kovalovice.
Pozořice 22. června (P)
Jedna z méně povedených soutěží našeho týmu. Na změnu pravidel jsme zareagovali chybně, což mělo za následek nezvládnutí situace u rozdělovače a obrovskou časovou ztrátu. Relativně dobré třetí místo, které jsme ovšem obhájili jen díky penalizaci jednoho ze soupeřů, však naše šance na celkový triumf značně snížilo. 1. Pozořice, 2. Velatice, 3. Kovalovice.
Velatice 24. srpna (P)
Černý den v historii našeho soutěžení. Upuštění stroje na zem znamenalo konec našich vítězných ambicí a málem i soutěžení v tomto roce. Přes velké poškození stroje se nám soutěž podařilo alespoň dokončit. Výsledek v podobě čtvrtého místa nás ovšem výrazně odsunul od průběžně vedoucího týmu a celkový úspěch se začal pohybovat pouze v teoretické rovině. A to nás čekaly soutěže v požárním útoku, které nejsou takříkajíc naše parketa. 1. Velatice, 2. Tvarožná, 3. Viničné Šumice.
Tvarožná 31. srpna (S)
Relativně povedený útok se sportovními hadicemi na 3 B nám díky zaváhání soupeřů přinesl první vítězství v tomoto roce v rámci okrsku. Pohár konstruktérů se tím opět přiblížil. Potřebovali jsme k tomu však na následující soutěži porazit naše největší konkurenty. 1. Kovalovice, 2. Tvarožná, 3. Mokrá.
Mokrá 31. srpna (S)
Nepříliš povedený útok se sportovními hadicemi na 2 B, který byl následně ukončen diskutabilní diskvalifikací, původně znamenal konec našich nadějí na celkové vítězství. Náš nejbližší soupeř nám bodově ještě více odskočil a soutěž měla být poslední bodovanou akcí v rámci Poháru konstruktérů. O několik týdnů později nám však malá naděje přeci jen svitla a byli jsme rádi, že naše diskvalifikace znamenala jen čtvrté místo. 1. Mokrá, 2. Velatice, 3. Hostěnice.
Sivice 6. prosince (Z)
V Sivicích naše sezona začala a nakonec i skončila. Umístění v tabulce hovořilo jasně. K bodovému dorovnání vedoucích Velatic jsme potřebovali bezpodmínečně zvítězit a ještě doufat, že se Velatice nedostanou ani na bednu. Náš výkon tomu velmi napomohl. Velatice zradila střelba, ale stále jsme potřebovali pomoc ostatních týmů. Nakonec jsme ji nalezli u našich největších rivalů z vedlejších obcí a zamotaná detektivka s pohádkovým koncem se otočila na poslední stránku. 1. Kovalovice, 2. Viničné Šumice, 3. Pozořice.
Tato sezona byla plná zvratů, překvapení, zklamání, ale také radosti a legrace. Když se za ní zpětně ohlédneme, vybrali jsme si v ní velký kopec smůly. Na druhou stranu se ale smůla nevyhnula ani ostatním týmům. S ohledem na celkové umístění můžeme říct, že jsme měli přeci jen o trošku víc štěstí než ostatní. Pohár konstruktérů je pro nás velkým zadostiučiněním za vynaložené úsilí posledních let a hnacím motorem do budoucna. Doufejme, že není posledním...

UmístěníDružstvoBodyOdečetVýsledek
Kovalovice
Velatice