Pohár konstruktérů 13.12.2015

Tomáš Varta - člen týmu 2015
Oldřich Večeřa - člen týmu 2015

Poznámka k soutěži:
V roce 2014 se nám podařilo poprvé Pohár konstrukétrů vyhrát. V roce 2015 jsme jej obhajovali. Z důvodu upadajícího zájmu ostatních týmů o soutěže představoval našeho největšího konkurenta tým Tvarožné. Toho se nám nakonec podařilo porazit a Pohár konstruktérů byl opět náš. Současně jsme se stali posledními držiteli této ceny, protože se okrsek rozhodl tuto soutěž pro další roky zrušit.
Do celkového součtu se v tomto roce počítaly pouze soutěže, kterých se zúčastnilo pět a více týmů našeho okrsku. Z tohoto důvodu se počet započítaných soutěží zredukoval na pouhých pět. Stejně jako v předchozím roce, se od nasbíraných bodů odečítal nejhorší výsledek. Maximálně to mohlo být 15 bodů. Tuto penalizaci družstvo obdrželo v případě, že se dané soutěže nezúčastnilo. V následujícím souhrnu nejsou popsány výsledky našeho druhého týmu, ani jiných družstev mimo okrsek Pozořice. Tyto výsledky nemají na bodování v rámci Poháru konstruktérů žádný vliv.
Blažovice 8. května (S)
Nadějně nastartovanou soutěž, kdy se nám v prvním kole požárního útoku podařilo všechny ostatní týmy porazit, zhatila ve druhém kole útoku porucha na soutěžním stroji. Ke stupňům vítězů nám nepomohla ani nadstandardně dobrá štafeta. Čtvrté místo tak pro nás bylo velkým zklamáním. 1. Tvarožná, 2. Viničné Šumice, 3. Mokrá.
Tvarožná 7. června (P)
Během soutěže jsme se dopustili několika drobných chyb, které nás stály vítězství. I přes skvělé druhé místo se nám náš největší rival ze Tvarožné začal vzdalovat. 1. Tvarožná, 2. Kovalovice, 3. Velatice.
Pozořice 21. června (P)
O tom, že kvalitní příprava znamená podstatnou část úspěchu jsme se přesvědčili právě v Pozořicích. Během tréninku jsme se snažili připravit na změnu pravidel a tyto poznatky poté prodat na soutěži. To se nám ze všech týmů podařilo nejlépe a vítězství bylo naše. Navíc jsme zastavili bodový trhák Tvarožné v rámci Poháru konstruktérů, byť na první místo jsme stále bodově ztráceli. 1. Kovalovice, 2. Tvarožná, 3. Pozořice.
Pozořice 27. září (N)
Netradiční soutěž v Pozořicích přinesla rozhodující zvrat v tabulce Poháru konstruktérů. Nám se podařilo za sebou zanechat celé startovní pole a tým Tvarožné se této soutěže vůbec nezúčastnil. V tabulce jsme se tak po odečtu nejhoršího výsledku bodově vyrovnali s Tvarožnou a bylo jasné, že kdo zvládne lépe zimní soutěž v Sivicích, bude vítězem. 1. Kovalovice, 2. Viničné Šumice, 3. Pozořice.
Sivice 12. prosince (Z)
Před soutěží jsme nenechali nic náhodě a i přes chladné počasí uspořádali několik tréninků. Získané zkušenosti jsme zúročili na soutěži a stejně jako minulý rok ji vyhráli. Tím jsme docílili naší předsezónní mety - zisku Poháru konstruktérů pro rok 2015. 1. Kovalovice, 2. Viničné Šumice, 3. Velatice.
V roce obhajoby se nám podařilo navázat na kvalitní výkony z předchozích let a dalším ziskem Poháru konstruktérů potvrdit kvalitu našeho týmu. V průběhu sezony se nám navíc podařilo rozšířit základnu soutěžících členů, a tak jsme mohli na některé soutěže vyrazit rovnou ve dvojím zastoupení. Smutnou stránkou sezony byla stále se snižující účast ostatních týmů na soutěžích, což se projevilo v jejich nižší atraktivitě. A to jak pro soutěžící týmy, tak pro diváky. Na závěr je nutné ještě jednou připomenout, že tento Pohár konstruktérů je již tím opravdu posledním.

UmístěníDružstvoBodyOdečetVýsledek
Kovalovice