Tvarožná 5.6.2016

Pavel Valter - stroj
Oldřich Večeřa - koš

Poznámka k soutěži:
Ani oslavy 125. výročí založení SDH ve Tvarožné nebyly pro soutěžící družstva motivací k účasti na soutěži. Pro malý počet šesti týmů mužů se soutěžilo dvoukolově, kdy se počítal lepší dosažený čas. Domácí Tvarožná dokázala i s novým vozidlem dosáhnout skvělého času okolo 1:29 a my jsme věděli, že budeme muset podat nadstandardní výkon.
V prvním pokusu se nám to však nepodařilo, kdy jsme vinou několika zdržení v prostoru okna zaznamenali výsledný čas 1:43:77. Věděli jsme, že bez zlepšení se s tímto časem neumístíme pravděpodobně ani na bedně. Druhému kolu jsme tak podřídili vše. To proběhlo o poznání lépe a i s novými členy jsme dokázali prakticky vyrovnat naše maximum na této soutěži. Čas 1:26:16 nám přinesl premiérové vítězství ve Tvarožné, což pro nás bylo velkou odměnou a zadostiučiněním za předchozí přípravu.
Čtvrt století trvající snaha o vítězství tak konečně přinesla své ovoce. Soutěž v tomto roce doznala menší změnu. Levý proud nebyl veden přes potok, ale přes lávku hned vedle pravého proudu. Soutěžili jsme se sedmi členy, kdy Tomáš Šmerda působil pouze jako řidič.

UmístěníDružstvo(+)Čas
Kovalovice
Tvarožná
Velatice