Pozořice 16.6.2019

Soutěžící:
Pavel Martauz - řidič, strojník
Marek Šmerda - proud B
Pavel Valter - rozdělovač
Oldřich Večeřa - vedení hadic B
Lukáš Andrysík - rozdělovač (2)
Pavel Martauz - řidič, strojník (2)
Tomáš Martauz - proud B (2)
Martin Žemla - vedení hadic B (2)

Poznámka k soutěži:
Oproti předchozím ročníkům byla soutěž rozšířena o o několik nových úkolů. Během soutěže bylo nutné hlásit se prostřednictvím vysílačky na fiktivní operační středisko, velitel si na průzkum musel nasadit vzduchovou lahev na záda a u překážky se objevil vypínač el. proudu, který bylo nutné vypnout. Všechny tyto změny mají ještě více přiblížit soutěžní pokus realitě.
Obhajoba loňského vítězství a druhého místa se nám vůbec nepovedla. První tým neměl v pokusu žádné viditelné chyby, ale výrazně se zdržel při motání hadic. Druhý tým se zdržel na startu, při manipulaci se vzduchovou lahví a navíc mu během zásahu praskla hadice. Poté, co byla hadice vyměněna, došlo k další komplikaci, která se ukázala jako neřešitelná. V cisterně došla voda.
Tímto nelichotivým výkonem jsme přispěli Viničným Šumicím k prvnímu místu a domácím týmům k medailovým umístěním. Současně jsme také přerušili sérii soutěží, ze kterých jsme vždy domů přivezli pohár. Pokud se jedná výhradně o soutěže s příjezdem, naposled jsme nedovezli pohár z Velatic v roce 2014, kde jsme skončili čtvrtí. Poté jsme na dalších 17 soutěžích vždy získali pohár (počítány soutěže ve Tvarožné, Pozořicích, Březníku, Žabčicích, Velaticích a Rašovicích).

UmístěníDružstvo(+)Čas
1
Viničné Šumice A
5
3:43:80
2
Pozořice A
5
3:59:81
3
Pozořice B
0
4:05:57
4
Kovalovice 1
0
4:11:05
5
Tvarožná
0
4:20:72
6
Sivice
0
4:49:53
7
Kovalovice 2
0
N
7
Viničné Šumice B
0
N